Belapátolták magukat Oklahomába

Fotó: ase.hu

Augusztus végén rendezték meg a felnőtt U23-as és ifjúsági maraton válogatóversenyt, amelyen Pupp Noémi és Kiszli Vanda is kiharcolta a világbajnokságon való részvételt, írja az ase.hu. Ugyan a legtöbb versenyzőnek augusztus elejére, a síkvízi országos bajnokságokkal befejeződtek az idei év megpróbáltatásai, a maratoni távon rajthoz állókra a nyár utolsó napjaiban is várt megmérettetés. Győrben az ASE-tól hárman indultak: a kajakos Kiszli Vanda és Pupp Noémi, valamint a kenus Török Aurél. Pupp Noémi az ifjúságiak 18 kilométeres küzdelmében a győri Takács Tamarával nem talált legyőzőre, Kiszli Vanda a felnőttek 26 kilométeres távján szerzett ezüstérmet, ezzel bekerült az U23-asok világbajnoki keretébe. Párosban a győri Czéllai-Vörös Zsófiával ötödikként zárt, olvasható a klub honlapján. Török Aurél negyedik helyen végzett az ifjúsági kenu párosok viadalán Sáling Áronnal. Ez az jelenti, hogy Kiszli Vanda K-1 U23, Pupp Noémi pedig K-2 ifjúsági korcsoportban kiharcolta az indulási jogot a szeptember végén Oklahomában megrendezésre kerülő maraton világbajnokságra.