Bronzérmes az Atomerőmű a Magyar Kupában

Legyőzte a Sopront az Atomerőmű kosárlabdacsapata a Magyar Kupa harmadik helyéért vívott mérkőzésén a budapesti Tüskecsarnokban szombat délután, így megszerezte a bronzérmet. Atomerőmű SE–Soproni Sördögök: 88: 78.

Bronzmeccset vívott az ASE a Tüskecsarnokban. Fotó: Molnár Gyula/Paksi Hírnök

Egyenlő felek csatáját hozta az első félidő, ám a harmadik negyedben átrobogtunk a Sopronon, és összességében megérdemelten nyertük meg a bronzcsatát – értékelte a meccset a klub honlapja. A megszokottól eltérően ezúttal Körtélyesi és Medve is helyet kapott a kezdőcsapatban, amely sokáig fej fej mellett haladt a soproni gárdával. Szabó Zsolt a félidő utolsó másodpercében dobott egész pályás tripláját sokáig emlegetni fogják, a dobással átvette a vezetést az Atom. A harmadik negyed elején indított 12-0-as paksi roham gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. Az Atomerőmű játéka magabiztossá vált, és bár előfordult, hogy a Sopron öt pont különbségig megközelítette a paksi csapatot, a győzelem már nem volt kérdéses.