Bajnoki rajt: döntetlen a Debrecen ellen

Döntetlennel kezdte a szezont a Paksi FC az OTP Bank Ligában a tavalyi bajnoki bronzérmes Debrecen ellen. A paksi gólt Bartha László szerezte. DVSC Teva-Paksi FC: 1-1.

Mezőnyjátékkal telt a találkozó első harminc perce, fél óra alatt egyetlen veszélyes helyzetet sem alakítottak ki a csapatok, áll az MTI összefoglalójában. Aztán néhány percen belül a vendégek két gólt is szerezhettek volna, ám mindkét ziccerüket elhibázták. Tulajdonképpen a „semmiből” jött a hazaiak vezető találata: Takács egy védelmi hiba után lőtt a hálóba. A második félidőben ugyanott folytatták a csapatok, ahol az elsőben abbahagyták. Többnyire a középpályán folyt a játék, helyzetek nélkül. A Paks az első formás támadása végén aztán az 59. percben egyenlített, de pár perc múlva újra hátrányba kerülhetett volna, ha a Kulcsár Tamás buktatásáért megítélt 11-est Szakály nem hibázta volna el: a jobb alsó sarokba tartó labdát azonban Kemenes fogta. A hátralévő időben újabb gól már nem született, bár erre még az utolsó másodpercben is volt esély, ám Brkovic fejese a felső lécen csattant, írta meg a Magyar Távirati Iroda.